+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button

xinst02 Prill 2020

Cili është ndryshimi midis PCB fleksibël dhe PCB tradicional? Si ndryshon aplikacioni?

FPC (bordi qark qark fleksibël) është një lloj PCB, i njohur gjithashtu si "bordi i butë". FPC është bërë nga substrate fleksibël të tilla si polimid ose film poliester. Ka avantazhet e dendësisë së lartë të instalimeve elektrike, peshës së lehtë, trashësisë së hollë, fleksibilitetit dhe fleksibilitetit të lartë. Mund të përballojë miliona përkulje dinamike pa dëmtuar telat Sipas […]

LEXO MË SHUMË
Nëse jeni të interesuar për produktet tona, ju lutemi pajtohuni në postën tonë
email Kontaktoni
go top