+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

XBY shirit ngjitës i polimidit XBY

Type: XBY122
Breadth: 520mm
Total Length: 1500m
Transmittance: ≤0.1%
Surface Resistivity: ≥1.0×1012Ω

Çmimi FOB: 1.8 $ - 1.93 $ Metër katror
Sasia e porosisë minimale: 1000 metra katrorë
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

XBY adhesive polyimide film tape

XBY polyimide film is a black, homogenous opaque film. The matt color of the film provides a uniform, aesthetically pleasing appearance while maintaining key physical properties.

These characteristics make it ideal for use in many electronic products to be safer and better performance or where opacity, low reflectivity is required.

Comparing to XST’s another black polyimide film-BL type. it’s with higher thermally conductivity and to be more obedient when it’s unfolded.

Polyimide film tape :

 • High-temperature resistance, good radiation resistance.
 • Stable chemical property.
 • Excellent mechanical performance.
 • Higher thermal conductivity.
 • Halogen-free, environment-friendly, flame-retardant, catching the highest UL grade level-UL 94V-0.

Detajet e Paketimit:
Export standard packing for XCR Corona Polyimide Film Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

 • Black shielding tape at high temperature.
 • Black matt label at high temperature.
 • Black cover lay or stiffener in FPC.
Item Typical Value
Appearance After being scratched or dissolved in polarity solvent, it keeps black and opaque
Type XBY122
THK 25±3μm
Rezistenca në tërheqje MD≥140Mpa
TD≥100Mpa
Zgjatja MD≥25%
TD≥25%
Breadth 520mm
Total Length 1500m
Transmittance ≤0.1%
Surface Resistivity ≥1.0×1012Ω
Dielectric Strength ≥0.8KV

Thickness available: 12.5um 20um 25um 38um 50um 75um 100um 125um 150um.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  emailKontaktoni
  go top