+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

3M 9990N Shirit ngjitës i repulpable

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

3M 9990N Shirit ngjitës i repulpable

3M Repulpable Splicing System 9990N is a double-coated, splittable tape construction designed for straight-line flying splices, featuring an acrylic adhesive and an easy release paper liner, with liner scored for easy manual application and a built-in sensor layer.

Splicing Tape Features:

 • The built-in Aluminum sensor within tape construction eliminates the need for the traditional reflective label needed for splice detection.
 • The very soft splicing side adhesive is designed for good “instant grab” on uncoated newsprint.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for 3M 9990N Repulpable Splicing Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

Nëse 3M9990N kasetë e repulpable bashkuese për kërkesat tuaja, ju lutem mos ngurroni të blini produkte cilësore të prodhuara në Kinë me prodhuesit dhe furnizuesit tanë profesionistë në Kinë. Ne jemi të pajisur me një fabrikë produktive në shërbimin tuaj.

Flying splice of paper webs in newsprint.

Pypical physical properties:
Shënim: The following technical information and data should be considered representative or typical only and should not be used for specific purposes.

Adhesive Type Splicing side Blue Acrylic on Aluminum laminate
Adhesive Type Reel side Clear Acrylic
Tape Color Blue (splicing side)
White (tabbing side)
Carrier White splittable non-siliconized tissue/aluminum foil laminate
Thickness (ASTM D-3652) Before splitting After splitting
Tape: 5.5mils (0.14mm)
Liner: 2.2mils (0.05mm)
Total: 7.7mils (0.20mm)
Splice side
3.3mils (0.08mm)
Reel side
2.2mils (0.05mm)
Splittable Layer Splittable layer, recessed 2mm in from leading tape edge
Release Liner Silicone coated semibleached Kraft paper

Performance Characteristics:
Shënim: The following technical information and data should be considered representative or typical only and should not be used for specification purposes.

Bonding Strength Excellent affinity to Cellulose Fibers
Paper weight/Speed** Lower Paper Wt Test Limits Upper Paper Wt Test Limits
1.5inch (37.5mm) tape 27.5lb (45g)
1670ft/min (510m/min)
32lb (52g)
1310ft/min (400m/min)
2.0inch (50mm) tape 27.5lb (45g)
2300ft/min (700m/min)
44lb (72g)
1260ft/min (384m/min)

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top