+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit letre bakri me mburojë përçuese vetë ngjitëse 3M 1181

Emri i markës: 3M
Numri i modelit: 3M 1181
Ngjitës
Ana ngjitëse
ngjitës në
Projektimi i
Materiali: Petë bakri
Karakteristikat:
Përdorimi
: e personalizuar
: 0,066 mm

Shirit letre bakri me mburojë përçuese vetë ngjitëse 3M 1181

Shirita prej letre bakri me mburojë përçuese vetë-ngjitëse 3M përbëhet nga një mbështetje e mbështjellur me fletë bakri 1 ons dhe një ngjitës akrilik i ndjeshëm ndaj presionit elektrikisht përçues. dhe trajtim i lehtë dhe prerje,

Efektiviteti tipik i mbrojtjes për kasetë 1181 është> 85dB.

Karakteristikat e shiritit të fletës së bakrit me mburojë përçuese:

1.Excellent conductivity
2.Good electromagnetic shielding effect
3.Excellent solderability and conformity

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë

Dorëzimi i shpejtë

Produkte miqësore me tokën

Në një larmi modeli

Renditja e Vogël e pranueshme

OEM pranuar

Madhësia e rrotullës: 3 ″ letër ose bërthamë plastike; gjerësia e shiritit: 2 mm -1200 mm; gjerësia standarde: 1200 mm, gjatësia standarde: 50 milion

Madhësia OEM :Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request.Products can be supplied in roll, tape,sheets or shapes per customer’s request.Only you provide the CAD drawing,we can die cut any size for you.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

 

If the 3M 1181 self adhesive conductive shield copper foil tape to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

Applications:

used for EMI/RFI shielding tape for applications in the electronics industry such as static charge draining, seaming shielded rooms, cable wrapping and surface contact to non-solderable materials.
Product Name
3M 1181 conductive shield adhesive copper foil tape
Adhesive Type
Acrylic Conductive
Filler Type
Copper
Breaking strength
25 lb./in (44 N/10mm)
Adhesion Strength
35 oz/in (3.8N/10mm)
Temperature Range
-40ºC to 130ºC
Karakteristikat
1.Excellent conductivity
2.Good electromagnetic shielding effect
3.Excellent solderability and conformity
Thickness
2.6 mil (0.066mm)

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top