+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit ngjitës i silikonit të kuq në PET me Temperaturë të Lartë

Modeli: CM81
Struktura: 120um Red Crepe Paper; 35um film PET;
Ngjyra
Trashësia totale: 200 ± 5 (um)

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit ngjitës i silikonit të kuq në PET me Temperaturë të Lartë

Xinst-CM81 Shirita lidhës i kuq silikoni përdor letër krep / petëzuar PET të veshura me një sistem ngjitës silikoni, rezistencë të shkëlqyeshme në temperaturë dhe shumë të konformueshme në sipërfaqe të pabarabarta, nuk lë mbetje gjatë heqjes, petëzuar polifonik forcon krepën dhe parandalon grisjen.

Shirit ngjitës silikoni i kuq Karakteristikat:

 • Përputhet me konturet dhe parregullsitë e bordit të qarkut të shtypur, dhe jep një vijë maskimi të përcaktuar mirë.
 • Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj temperaturës (Mbi 200C për një kohë të gjatë dhe afatshkurtër 260C për 5 sekonda.).
 • Aplikuar në zonën e bordit të qarkut të shtypur për t'u maskuar, rekomandohet që të vendoset një rul presioni në shirit për të siguruar mbrojtje të hollë të skajit. Përdorimi i rrotullave të nxehta ose pjekja e shiritit nuk kërkohet.

Detajet e Paketimit:
Eksportoni paketimin standard për kasetë të kuqe me temperaturë të lartë PET. (Nëse klientët kanë kërkesa të veçanta, ne gjithashtu mund të bëjmë në përputhje me rrethanat.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

Nëse

If the Anti-Static Film Polyimide Tape 3M ruban 5413 amber klebeband for PCB Solder Masking to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

 • Suitable for computer case, cabinet, and other high-temperature coating cover protection.
 • Printed circuit board (PCB) and covered gold finger in the process of wave soldering tin stove part and electrical solution immersion and prevent pollution, PCB plating covered protection.
 • Stripping tape surface very finger without glue.
Name Model Structure Color Total thickness
Red Paper Masking Tape CM81 120um Red Crepe Paper; 35um PET Film; 45um Silicone Adhesive Red 200±5 (um)

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top