+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit ngjitës me dy anë silikoni dhe akrilik

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit ngjitës me dy anë silikoni dhe akrilik

Silicone and acrylic tape has a firm, silicone pressure-sensitive adhesive coated on one side of a polyester film carrier and a high-performance acrylic adhesive coated on the other side of the carrier.

Karakteristikat:

  • Silicone adhesive provides good bond to silicone rubber, strong holding power to various silicone surfaces, good temperature performance and good solvent resistance.
  • Good heat, cold, solvent and voltage resistance.
  • Removed without leaving an adhesive residue on substrate.

Detajet e Paketimit:

Eksportoni paketimin standard për shirit ngjitës me dy anë anësore prej silikoni dhe akrilik. (Nëse klientët kanë kërkesa të veçanta, ne gjithashtu mund të bëjmë në përputhje me rrethanat.)

 

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Well Competitive Prices and High Quality Control.
Prompt Delivery.
Earth-friendly Products.
In a Variety of Design.
Small Order Acceptable.
OEM Accepted.

Madhësia e rrotullës: 3″ paper or plastic core;tape width: 2mm -1200mm; standard width: 1200mm, standard length: 50M.

Madhësia OEM: Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request. Products can be supplied in roll, tape, sheets or shapes per customer’s request. Only you provide the CAD drawing, we can die cut any size for you.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

If the Silicone and Acrylic Double Sided Adhesive Tape to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

  • Using for adhesion to all kinds of silicone rubber sheets.
  • To obtain optimum adhesion, the bonding surfaces must be clean, dry and well unified. Some typical surface cleaning solvents are isopropyl alcohol or heptane.
Items Xinst156 Xinst156SH Xinst157
Name Silicone/Acrylic Double Sided Tape Silicone/Acrylic Double Sided Tape Silicone/Acrylic Double Sided Tape
Basefilm Thickness (mm) 0.025 0.025 0.025
Adhesive Thickness (mm) Si:0.03
Ac:0.030
Si:0.0375
Ac:0.0375
Si:0.05
Ac:0.05
Total Thickness (mm) 0.085 0.1 0.125
Liner Decription (mm) PET Film/Paper PET Film/Paper PET Film/Paper
Backing Filmi PET Filmi PET Filmi PET
Color Clear Clear Clear
Adhesion to Steel (gf/in) Si: >900
Ac: >1000
Si: >1000
Ac: >1200
Si: >1200
Ac: >1500
Tensile Strength (kgf/cm) 5.2 5.2 5.2
Elongation (%) 90 90 90
Dielectric Breakdown (KV) 4.3 4.3 4.3

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top