+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit kanali pëlhure në të dy anët

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit kanali pëlhure në të dy anët

Double-sided Cloth Duct tape consists of a tear-resistant flexible fabric backing with a rubber adhesive system. Used as a carpet tape in the trade show and exposition industry. Easy removal when trade shows need to be dismantled. Other applications include temporary mounting for assembly or machining operations and print plate mounting.

Karakteristikat:

 • Carpet laying: underlay joining, carpet joining and carpet edging.
 • Construction: ideally suited for joining polythene and many other materials.
 • HEVAC: sealing metal and plastic ducting, cladding and unfacing fiber panels.
 • Manufacturing: splicing and joining in manufacturing processes.
 • Moto sports: "tank tape' leading edge and surface protection. Masking off and temporary repair.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for Double-Sided Cloth Duct Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 • Ideally suited for repairing greenhouses and hotbeds.
 • Sealing of joints and chinks between pipes. Panels and in bodies.
 • Useful in water and sanitary engineering works.
 • Sealing of containers to protect goods against water and moisture.
 • Makes mirror durable and safe (the tape is applied to the reverse of a mirror prevents its breaking to fragments).
Product Code Xinst2801
Name Cloth double-sided tape
Thickness (mm) 0.2/0.3/0.4
Adhesive Rubber
Backing Cloth
Color W
Liner Paper
Short-term temperature 120
Long-term temperature 80

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top