+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

OCA pastron në mënyrë optike shiritin ngjitës në të dy anët

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

OCA(Optically Clear Adhesive) double-sided tape are highly specialized optically clear free-film adhesives offering superior clarity and excellent adhesion to various types of transparent substrates. They are easy to convert and are contaminant-free, resulting in improved bubble resistance in laminations exposed to high temperature and high humidity. Common applications include displays, touch panels, and others requiring an optically clear bond.

Karakteristikat:

 • Superior transparency.
 • Very little change in appearance even when exposed to light or in a hot and humid climate.
 • Suitable for bonding materials such as glass and polycarbonate to plastics.
 • Manufactured in a clean room.
 • Outgassing of plastics such as polycarbonate controls bubble formation and allows ink to follow uneven surfaces.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for OCA Optically Clears Double Sided Adhesive Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 • Touch screens- for bonding film and glass laminates.
 • Avionics/military displays.
 • Transparent graphic overlays.
 • Optical management films for LCD.
 • Projection screens.
Product Code Xinst2109 Xinst2110 Xinst2112 Xinst2114 Xinst2115 Xinst2116
Name Tissue tape Tissue tape Tissue tape Tissue tape Tissue tape Tissue tape
Thickness (mm) 0.09 0.1 0.12 0.14 0.15 0.16
Adhesive Acrylic Acrylic Acrylic Acrylic Acrylic Acrylic
Backing Tissue Tissue Tissue Tissue Tissue Tissue
Color W/B W/B W/B W/B W/B W/B
Liner Paper Paper Paper Paper Paper Paper
Short-term temperature 120 120 120 120 120 120
Long-term temperature 75 75 75 75 75 75

Madhësia e rrotullës: 3″ paper or plastic core;tape width: 2mm -1000mm; standard width: 1000mm,standard length:50M or 100M

OEM Size: Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request.Products can be supplied in roll, tape, sheets or shapes per customer’s request. Only you provide the CAD drawing, we can die-cut any size for you.

Afati i ruajtjes: To obtain the best performance, use this product within 12 months from the date of delivery and store under normal conditions of 60 ºC to 80ºF (16 ºC to 27ºC) and 40 to 60% R.H. in the original carton.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top