+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

E barabartë me shirit ngjitës teflon të pastër Nitto 903UL

Total Thickness: 0.08±0.005mm
PTFE Film Thickness: 0.05±0.002mm
Tensile Strength: 110N/25mm
Adherence Resistance: 7-8N/25mm
Percentage Elongation: 100%

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

E barabartë me shirit ngjitës teflon të pastër Nitto 903UL

Xinst0204 Pure PTFE Teflon Tape is coated with single surface silicone adhesive on fluoroplastic film, it is excellent heat resistance, insulation, sliding, chemical resistance.

PTFE Teflon Tape Features:

 • Environment-friendly and complies with Notification No.20 of the Ministry of Health, Labor and Welfare.
 • Superiore në pronën e lëshimit të mykut dhe rrëshqitjes.
 • Përdor materialin izolues të Klasës H.
 • Rezistencë superiore ndaj flakës.
 • Ana jo ngjitëse e shiritit ofron karakteristika të shkëlqyera të polytetrafluoroetilenit, të tilla si prona elektrike, rezistenca ndaj nxehtësisë, motit, kimikateve dhe ujit (derdhja e ujit), koeficienti i ulët i fërkimit dhe jo-ngjitshmëria.
 • Mund të ngjitet pa probleme, era, brezi dhe të vuloset, ashtu si shiritat ngjitës të rregullt.

Detajet e Paketimit:
Eksportoni paketimin standard për Nitto 903UL Pure Teflon Adhesive Tape. (Nëse klientët kanë kërkesa të veçanta, ne gjithashtu mund të bëjmë në përputhje me rrethanat.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

 

If the Equal To Nitto 903UL Pure Teflon Adhesive Tape to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

 • Heat resistant electrical insulation (for Class H electrical insulation).
 • Coating for crimping part of heat sealing.
 • Friction control and furtherance in sliding sections.
 • Insulation coating of bounding, etc.
Total Thickness 0.08±0.005mm
PTFE Film Thickness 0.05±0.002mm
Rezistenca në tërheqje 110N/25mm
Adherence Resistance 7-8N/25mm
Percentage Elongation 100%
Breakdown Tension 25KV
Temperature Resistance -70℃~+260℃(to steel)
Max high temperature to +300℃
Chemical Resistance It can resist all most of chemical medicines, acids, alkalis, and all kinds of organic solution.
Climate Resistance Good

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top