+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit ngjitës termik përçues me tekstil me fije qelqi në të dy anët

Çmimi FOB: 1.8 $ - 1.93 $ Metër katror
Sasia e porosisë minimale: 1000 metra katrorë
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit ngjitës termik përçues me tekstil me fije qelqi në të dy anët

Shirita përçues termik me tekstil me fije qelqi është bërë prej pëlhure qelqi, ngjitës i ndjeshëm në presion përçues termik i veshur në të dy anët. Seritë Xinst-P80XXC sigurojnë një mënyrë më të mirë për aplikacionet që kërkojnë forcë të mirë ngjitëse dhe efikasitet të shkëlqyeshëm përçues termik. Seria Xinst-P është e përshtatshme për t'u zbatuar në montimin e komponentëve mekanikë elektronikë siç janë moduli i lavamanit të nxehtësisë dhe moduli i shiritit LED të dritës për të siguruar një rrugë më të mirë të transferimit të nxehtësisë midis përbërësve gjenerues të nxehtësisë dhe lavamanit të ngrohjes ose pajisjeve të tjera ftohëse.

Karakteristikat:

 • Standardi i plotë i trashësisë është i disponueshëm.
 • Struktura të ndryshme janë për aplikime të ndryshme.
 • E qëndrueshme dhe ekonomike.
 • Fuqia superiore e ngjitjes dhe efikasiteti përçues termik.

Thermally Conductive Glue Tape For LED Strip

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for Double-Sided Fiberglass Thermal Conductive Adhesive Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 • Assembly of the heat sink and DDR-RAM module.
 • Assembly of the LED light bar module and metal frame bezel.
 • Die-cut piece and Laminate.
 • Applied to the chip, flexible circuit boards and high-power transistors and heat sinks or other cooling device bonding.
Products No. P8010N P8015N P8020N P8025N P8030N P8040N
Carrier Type No No No No No No
Blue Film 0.08mm
Roll Length Standard Maximum 50M 50M 25M/50M 25M/50M 25M 25M
Roll Width 1030mm
Adhesive Thickness 0.1mm 0.15mm 0.2mm 0.25mm 0.3mm 0.4mm
Tape Total Thickness Tolerance 0.1mm±10% 0.15mm±10% 0.2mm±10% 0.25mm±10% 0.3mm±10% 0.4mm±10%
180 Peel Adhesion (PSTC-101) (N/25mm) >12.5 >14.2 >15.6 >17.5 >18.2 >18.5
Temperature Tolerance
Long Term °C(°F)
Short Term °C(°F)
120 (248)
180 (356)
120 (248)
180 (356)
120 (248)
180 (356)
120 (248)
180 (356)
120 (248)
180 (356)
120 (248)
180 (356)
Holding Power
(PSTC-7) (Hr)
(1kg/inch/25°C)
>48 >48 >48 >48 >48 >48
Adhesion (kg/inch) 1.1 1.4 1.4 1.4 1.4 1.5
Voltage Resistance (kV) 2 2.5 3.5 4.1 5 6
Initial Tack (kg/inch) >0.6 >1.3 >1.3 >1.3 >1.3 >1.3
Thermal Conductivit ASTM D22470 (W/m-k) 1.2
Temperature Range of Usage -20°C~+120°C
Storage and Shelf Life Store in original cartons at 23℃±5℃ and 60%±10% relative humidity in order to obtain best performance, besides use these products within 15 months from date of manufacture

Storage and Shelf Life:

Store in original cartons at 23 ±5°C and 60%±10% relative humidity in order to obtain the best performance, besides using these products within 18 months from the date of manufacture.

Important Notice:

 • This document is the property of XST tape. Please consult with us before using it.
 • This document for any purpose other than that for which it was intended.
 • The data provided herein are measurement only and are not guaranteed. Please make sure the product is capable of the application before actually tempting to put it to use.
 • Users assume all risk and liability associated with such use.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top