+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit ngjitës me Tekstil me fije qelqi Vetë

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit ngjitës me Tekstil me fije qelqi Vetë

Fiberglass Mesh Tape, also call Bi-directional filament tape, a kind of bi-direction reinforced filament tape backed with fiberglass on the base material of PET. Hot-melt sealing tape. Good abrasion resistance and high strength. Suitable for heavy goods bundling and package reinforcing.

Karakteristikat:

 • Abrasion and moisture resistant.
 • High tensile strength.
 • Good shear and initial adhesion.
 • Protection of filaments and adhesive to provide longer package life.
 • Good holding under wide range of application conditions with minimum amount of tape.
 • Less tape needed at lower cost for applications where high tensile streng this a main requirement.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for Self Adhesive Fiberglass Mesh Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 • Mainly used for packaging heavy, strong bonding, electrical components fixed.
 • Used in repairing the crack and joints or holes of drywall, plasterboard, stucco; and repairing other damages in other wall surfaces.
Product Code Xinst0903 Xinst0904
Name Fiberglass mesh tape Fiberglass mesh tape
Thickness (mm) 0.15 0.15
Adhesive Hot Melt Acrylic
Backing PET+Glass fiber PET+Glass fiber
Color White White
Liner No No
Short-term temperature 100 60
Long-term temperature 80 50
Main Features Have glue residue Have glue residue

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top