+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

High Temperature Xinst9737 PVC Fine Line Tape

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

High Temperature Xinst9737 PVC Fine Line Tape

High Temperature Fine Line Tape Xinst9737 is a conformable tape used to achieve sharp paint lines and color separation for curves and straight lines. It has proven successful in high-temperature painting applications requiring a conformable tape.

Karakteristikat:

 • Shiriti i hollë siguron ndarje të shkëlqyeshme të vijës së ngjyrave në proceset e bojës në temperaturë të lartë.
 • Ofron përshtatshmëri të shkëlqyeshme për kthesat me aftësinë për të krijuar vija të drejta.
 • Reziston në ngritjen rreth kthesave ose në zona të depresionuara.
 • Withstands temperatures as high as 300ºF/149ºC for up to 30 minutes.
 • Equal to 3M4737S.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for High-Temperature Fine Line Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

High temperature 3m 471 tape pvc floor marking tape paint masking tape

 

If the High Temperature Xinst9737 PVC Fine Line Tape to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

 • Paint masking for automotive fascia.
 • Paint masking for high temperature paint processes.
 • Paint masking for custom, two-tone and multiple color applications.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top