+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Xinst 9737 Shirit PVC Fine Line Zëvendësoni Në Tesa 4174 Shirit Pikturë Makinash

Karakteristikat :

1. Design for masking on painting,This tape will perform in the presence of 163℃ temperatures for at least 60 minutes ,and can be removal without adhesive transfer.

2. Excellent adheres to wide variety of surfaces.

3. Leaves no residue upon removal.

4. Meets the requirements of RoHS 2002/95/EC

5. Equal to tesa 4174

Xinst 9737 PVC Fine Line Tape Descriptions:

Xinst 9737 is a flexible, temperature resistant PVC fine line masking tape that replace to Tesa 4174,it’s with a rubber adhesive for a wide range of design painting requirements

PVC Fine Line Tape Features :

1. Design for masking on painting,This tape will perform in the presence of 163℃ temperatures for at least 60 minutes ,and can be removal without adhesive transfer.

2. Excellent adheres to wide variety of surfaces.

3. Leaves no residue upon removal.

4. Meets the requirements of RoHS 2002/95/EC

5. Equal to tesa 4174

Foam of the delivery:

Standard sizes: Length,33m, 66m

Width,9,12,15, 25,38mm-1250mm

Core diameter: 76 mm(PE)

Nëse shiriti mylar i transformatorit izolues të kafshëve shtëpiake plotëson kërkesat tuaja, ju lutem mos ngurroni të blini produkte cilësore të prodhuara në Kinë me prodhuesit dhe furnizuesit tanë profesionistë në Kinë. Ne jemi të pajisur me një fabrikë produktive në shërbimin tuaj.

Afati i ruajtjes:  Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

 

Përparësitë tona konkurruese të fabrikës:
• Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
• Dorëzim i shpejtë
• Produkte miqësore ndaj tokës
• Në një larmi dizajni
• Renditje e vogël e pranueshme
• OEM e pranuar

FAQ

1) Si të porositni nga xinst?

Thjesht na dërgoni me email ose na telefononi.

2) A e ofroni kampionin falas për testim?

Po, ne ofrojmë mostrën falas, por ju tarifat e ndërlidhësve.

3) Si ta dërgojmë porosinë?

Ne do t'ju sugjerojmë mënyrën e duhur të dërgesës, nga deti, nga ajri ose me ndërlidhës. Sigurisht nëse do të keni një transferuesin tuaj, nuk është problem.

4) A mund t'i besojmë cilësisë së produktit nga Xinst?

Sigurisht, mos u shqetësoni për këtë. Cilësia jonë do absolutisht pajtueshmëri me shembullin që dërgojmë. Nëse jo, ne do të marrim përsipër këtë.

5) Çfarë pagese pranon Xinst?

Për sasinë e vogël, ne kërkojmë pagesë 100% të përparuar të TT; kushte të tjera, të negociueshme. Na vjen keq, për momentin nuk e pranuam kartën e kreditit.

6) Po në lidhje me kohën e plumbit të porosisë?

Nëse kaseta që porosisni ka stok, ne mund të dërgojmë brenda 1 ~ 3 ditëve. Nëse nuk ka stok, duhet të prisni rreth 5 ~ 12 ditë. Nëse kërkoni ndërprerje, koha do të zgjasë më shumë.

If the flexible soft pvc fine line tape for sharp paint edge masking caters to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

Applications: 
• Mounting of non-heated exterior car mirrors onto the holding plate.

• Mounting of plastic and wooden trims.

• Mounting of heavy decorative material and display.

• Mounting of signs and scales.

• Mounting of battery packs, lenses and touch-screens in electronic devices

• Mounting of ABS plastic parts in the car industry
• Self-adhesive mounting of rubber EPDM profiles
• Mounting of decorative profiles and moulding in the furniture industry

Specifications:

ITEM STANDARD TYPICAL VALUE TEST METHOD
Thickness 0.120±0.02 0.120 ASTM D1000
Break strength ≥18 23 ASTM D1000
Elongation at break ≥100 150 ASTM D1000
Adhesion to steel ≥1.5 2.0 ASTM D1000
temperature use range 163℃×60min

No adhesive transfer on paint

pass ——

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top