+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

XST9740 e barabartë me përpunimin e lenteve 3M1640 Shirit anësor dyfish për makinerinë bluarëse lente

Vendi i origjinës: Guangdong, China
Brand Name:XINST
Model Number:XST9740
Ngjitës
Ana ngjitëse
ngjitës në
Projektimi i
Materiali: PVC
Karakteristikat:
Përdorimi
: e personalizuar
Trashësia e

XST9740 e barabartë me përpunimin e lenteve 3M1640 Shirit anësor dyfish për makinerinë bluarëse lente

Lens Processing Double side Tape for lens grinding machine,XST9740 Optical Lens Processing surfacing tape is optimized for consistent protection performance during RX optical lens
processing. 9740 is designed to provide a high strength bond to alloy and superior torque resistance.

OTHER

·Colour :Transslucent blue
·Surface texture : Glossy
·Shelf life:12 months stored at 23℃×65%R.H.

Lens Processing Double side Tape for lens grinding machine FEATURES

* Highly conformable to all types of lens styles and base curves, low edge lifting.
* Maintains progressive marking for accuracy in alignment,processing.quality inspection and dispensing.
* High torque resistance.
* Excellent adheres to wide variety of surfaces.
* Leaves no residue upon removal.

Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë

Dorëzimi i shpejtë

Produkte miqësore me tokën

Në një larmi modeli

Renditja e Vogël e pranueshme

OEM pranuar

Madhësia e rrotullës: 3 ″ letër ose bërthamë plastike; gjerësia e shiritit: 2 mm -1200 mm; gjerësia standarde: 1200 mm, gjatësia standarde: 50 milion

Madhësia OEM: Gjatësia, trashësia ose kombinimet speciale mund të sigurohen sipas kërkesës së klientit. Produktet mund të furnizohen në listë,
shirit, fletë ose forma për kërkesën e klientit. Vetëm ju siguroni vizatimin CAD, ne mund të prerë çdo madhësi për ju.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

Lens polishing tape 7
Lens polishing tape 7

If the XST9740 equal to 3M1640 Lens Processing Double side Tape for lens grinding machine to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

Lens Processing Tape for lens grinding machine :

* May be used in RX optic lens generating
* Scratch prevention or surface protection when cutting eye glass lenses
* Alloy blocking
* Material and / or technology for health care or medical device
* Aids in general optical lens processing

 

 

Product Name
XST9740 e barabartë me përpunimin e lenteve 3M1640 Shirit anësor dyfish për makinerinë bluarëse lente
Adhesive Type
Acrylic
Color
blue/white
Temperature Resistance
120℃
Karakteristikat
*Highly conformable to all types of lens styles and base curves, low edge lifting.
*Maintains progressive marking for accuracy in alignment,processing.quality inspection and dispensing.
*High torque resistance.
*Excellent adheres to wide variety of surfaces.
*Leaves no residue upon removal.
Thickness
0.12mm
For more
Please don’t hesitate to contact our service.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    emailKontaktoni
    go top