+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

E barabartë me 3M218 / 4737S / Tesa4171 Shirit fleksibël i butë PVC i butë për maskimin e buzës së mprehtë

Karakteristikë:

 • no shrinking at high temperatures
 • conforms to the dimensional change during oven-drying
 • no edge lifting off and removable without leaving any residues
 • good conformability to multi dimensional surfaces

Flexible Soft PVC Fine Line Tape For Sharp Paint Edge Masking Description:

Xinst9737 is a flexible soft PVC fine line tape with a natural rubber adhesive for fineline masking if a very sharp paint edge is required, especially on painted or unpainted plastic parts and for multi-colour painting.

 

PVC Fine Line Tape Feature:

 • no shrinking at high temperatures
 • conforms to the dimensional change during oven-drying
 • no edge lifting off and removable without leaving any residues
 • good conformability to multi dimensional surfaces

Foam of the delivery:

Standard Length:33m, 66m

Width:9-1250mm

Core diameter: 76 mm(PE)

Nëse shiriti mylar i transformatorit izolues të kafshëve shtëpiake plotëson kërkesat tuaja, ju lutem mos ngurroni të blini produkte cilësore të prodhuara në Kinë me prodhuesit dhe furnizuesit tanë profesionistë në Kinë. Ne jemi të pajisur me një fabrikë produktive në shërbimin tuaj.

Afati i ruajtjes:  Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

 

Përparësitë tona konkurruese të fabrikës:
• Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
• Dorëzim i shpejtë
• Produkte miqësore ndaj tokës
• Në një larmi dizajni
• Renditje e vogël e pranueshme
• OEM e pranuar

FAQ

1) Si të porositni nga xinst?

Thjesht na dërgoni me email ose na telefononi.

2) A e ofroni kampionin falas për testim?

Po, ne ofrojmë mostrën falas, por ju tarifat e ndërlidhësve.

3) Si ta dërgojmë porosinë?

Ne do t'ju sugjerojmë mënyrën e duhur të dërgesës, nga deti, nga ajri ose me ndërlidhës. Sigurisht nëse do të keni një transferuesin tuaj, nuk është problem.

4) A mund t'i besojmë cilësisë së produktit nga Xinst?

Sigurisht, mos u shqetësoni për këtë. Cilësia jonë do absolutisht pajtueshmëri me shembullin që dërgojmë. Nëse jo, ne do të marrim përsipër këtë.

5) Çfarë pagese pranon Xinst?

Për sasinë e vogël, ne kërkojmë pagesë 100% të përparuar të TT; kushte të tjera, të negociueshme. Na vjen keq, për momentin nuk e pranuam kartën e kreditit.

6) Po në lidhje me kohën e plumbit të porosisë?

Nëse kaseta që porosisni ka stok, ne mund të dërgojmë brenda 1 ~ 3 ditëve. Nëse nuk ka stok, duhet të prisni rreth 5 ~ 12 ditë. Nëse kërkoni ndërprerje, koha do të zgjasë më shumë.

If the flexible soft pvc fine line tape for sharp paint edge masking caters to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We're equipped with a productive factory at your service.

Zbatimi:

 • Lacquering work
 • For masking of plastic parts and fine lines
 • For sharp and flat paint edges
 • For wide range of fineline applications

Technical Date:

 

ITEM STANDARD TYPICAL VALUE TEST METHOD
Thickness 0.120±0.02 0.120 ASTM D1000
Break strength ≥18 23 ASTM D1000
Elongation at break 100 150 ASTM D1000
Adhesion to steel 1.5 2.0 ASTM D1000
temperature use range 163℃×60min

No adhesive transfer on paint

pass ——

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top