+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

3M1350F-1 Shirita retardantë të flakës Elastike Mala kasetë elektrike për rapping spirale

Realize economical and multifunctional interlayer insulation, anchoring and lashing on motors and transformers High edge tear
strength, flame retardant performance Good shape, puncture resistance and ideal electrical properties Easy to die cutting andprocessing

3M1350F-1 Shirita retardantë të flakës Elastike Mala kasetë elektrike për rapping spirale

3M 1350F-1 electrical Mala tape is a kind of electrical insulating polyester film tape, which meets UL510 flame-retardant requirements. 3M1350F-1 tape is composed of UL-approved insulating materials and has a UL130°C temperature rating. It has excellent resistance to relaxation and solvent resistance. Good moisture resistance, smooth, suitable for automated equipment, in line with MIL-I-15126F specifications. 3M1350 series are suitable for: coils, capacitors, flat enameled wires, transformers, fractional horsepower motors, etc.

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
Prompt Delivery
Earth-friendly Products
In a Variety of Design
Small Order Acceptable
OEM Accepted

Madhësia e rrotullës: 3 ″ letër ose bërthamë plastike; gjerësia e shiritit: 2 mm -1200 mm; gjerësia standarde: 1200 mm, gjatësia standarde: 50 milion

Madhësia OEM: Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request.Products can be supplied in roll,tape,sheets or shapes per customer’s request.Only you provide the CAD drawing,we can die cut any size for you.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri 80 ºF (16 ºC deri 27ºC) dhe 40 deri 60% RH në kartonin origjinal

Flame-Retardant Tape Yellow Electrical Mala Tape

Nëse Tape Elektronike Mala e Verdhë 3M 1350F-1 Flame-Retardant Tape për rapping mbështjellje sipas kërkesës tuaj, ju lutem mos ngurroni të blini produkte cilësore të prodhuara në Kinë me prodhuesit dhe furnizuesit tanë profesionistë në Kinë. Ne jemi të pajisur me një fabrikë produktive në shërbimin tuaj.

3M1350F-1 Flame-Retardant Tape Yellow Electrical Mala Tape:

Used for capacitors and electric coils, printable. It is used to insulate the retaining wall of insulation transformers such as motor transformers, coils and motors are wound, and fixed.

Projektimet e prerjes mund të përfshijnë vrima, forma, vija të mëdha (për heqje të lehtë) dhe produkte plotësues gjithashtu mund të përfshihen.
Shiritat e prerjes ju lejojnë të kurseni një kohë të konsiderueshme kur vendosni shiritin ngjitës dhe të kurseni para për prerje përmes prerjes.

Product Name
3M1350F-1 Flame-Retardant Tape Yellow Electrical Mala Tape
Adhesive Type
Acrylic
Color
yellow
Temperature Resistance
-20°C -130°C
length
66M each roll or custom as customer request
width
2cm, 5cm, 8cm, 20cm 30cm 50cm or custom as customer request
Karakteristikat
Realize economical and multifunctional interlayer insulation, anchoring and lashing on motors and transformers High edge tear
strength, flame retardant performance Good shape, puncture resistance and ideal electrical properties Easy to die cutting andprocessing
Thickness
0.063mm

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top