+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit maskimi i vijës së imët PVC me temperaturë të lartë

Trashësia: 0,120
Forca e
thyerjes
Ngjitja në çelik: 2.0
Diapazoni i përdorimit të temperaturës: kalimi

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

High Temperature PVC Fine Line Masking Tape

PVC Fine Line Masking Tape is a high-performance polypropylene plastic tape that has both a low profile and high adhesion for use in painting long straight lines and sweeping curves where a crisp, sharp paint line is desired. It is often used as a layout tape for high-value multi-color and custom painted graphics.

Karakteristikat:

 • Design for masking on painting, this tape will perform in the presence of 163℃ temperatures for at least 60 minutes ,and can be removal without adhesive transfer.
 • Excellent adheres to wide variety of surfaces.
 • Leaves no residue upon removal.
 • Meets the requirements of RoHS 2002/95/EC.
 • Equal to tesa4174

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for High-Temperature PVC Fine Line Masking Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

 • Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë
 • Dorëzimi i shpejtë
 • Produkte miqësore me tokën
 • Në një larmi modeli
 • Renditja e Vogël e pranueshme
 • OEM pranuar

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

High temperature 3m 471 tape pvc floor marking tape paint masking tape

 

If the High-Temperature PVC Fine Line Tape to your requirement, please be free to buy the quality products made in China with our professional manufacturers and suppliers in China. We’re equipped with a productive factory at your service.

Item Standard Typical value Test method
Thickness 0.120±0.02 0.120 ASTM D1000
Break strength ≥18 23 ASTM D1000
Elongation at break ≥100 150 ASTM D1000
Adhesion to steel ≥1.5 2.0 ASTM D1000
Temperature use range 163℃×60min No adhesive transfer on paint pass --

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top