+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirit filmik dypalësh Tesa 4970

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirit filmik dypalësh Tesa 4970

Tesa 4970 is a thick white double-sided self-adhesive tape consisting of a PVC-film backing and a tackified acrylic adhesive.

Karakteristikat:

  • Excellent combination of high tack and immediate adhesion.
  • High coating weight for good bonding performance on rough or dusty surfaces.
  • Full suitability for longterm applications.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for Tesa 4970 Double-Sided Filmic Tape. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

 

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Well Competitive Prices and High Quality Control.
Prompt Delivery.
Earth-friendly Products.
In a Variety of Design.
Small Order Acceptable.
OEM Accepted.

Roll Size: 3″ paper or plastic core;tape width: 2mm -1200mm; standard width: 1200mm, standard length: 50M.

OEM Size: Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request. Products can be supplied in roll, tape, sheets or shapes per customer’s request. Only you provide the CAD drawing, we can die cut any size for you.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

  • Mounting of plastic and wooden trims.
  • Mounting of decorative POS materials and displays.
  • Mounting of signs and scales.
Backing Material PVC film
Color white
Total Thickness 225µm
Type of Adhesive tackified acrylic
Elongation at Break 20%
Rezistenca në tërheqje 38N/cm
Type of Liner glassine
Color of Liner brown

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top