+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shitje me shumicë shirit ngjitës filmi ngjitës Nitto 903UL PTFE me vulë nxehtësie të skalitur Skived Conductive shirit i pastër

Brand Name: NITTO DENKO

Adhesive:Silicone

Ana Ngjitëse: Në një anë

Adhesive Type:Pressure Sensitive

Material:PTFE

Feature:Heat-Resistant

Use: MASKING

Color:Grey

Product name:Nitto Adhesive Tape 903ul 923s 973ul-s

Width:13mm

Length:10m

Thickness:0.13/0.15/0.18mm

Usage:Electronic Industry

Certificates:SGS/SDS/ISO 9001

Application:heat-sealing

Temperature range: -60~200°C

Base material:PTFE film

Shitje me shumicë shirit ngjitës filmi ngjitës Nitto 903UL PTFE me vulë nxehtësie të skalitur Skived Conductive shirit i pastër

Glass cloth base material impregnated with polytetrafluoroethylene (PTFE) dispersion then sintered. Single surface treated and coated with a silicone adhesive, which exhibits excellent heat resistance and mechanical strength.

Structure:    

Glass Fabric Nitto Denko Nitoflon Adhesive Tape 903ul 923s 973ul-s

Nitto 903UL PTFE Features:

 • UL510 certified.
 • Environment-friendly and conforms to Notification No.20 of the Ministry of Health, Labor and Welfare.
 • Superior mold-releasing and sliding properties.
 • Good holding property at elevated temperatures and dimensional stability.
 • The non-adhesive side exhibits excellent characteristics of polytetrafluoroethylene such as electrical properties, resistance to heat, weather, chemical, and water (water-shedding), and non-adhesiveness.

 

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

• Çmime konkurruese dhe kontroll të lartë të cilësisë
• Dorëzim i shpejtë
• Produkte miqësore me tokën
• Në një larmi dizajni
• Renditje e vogël e pranueshme
• OEM e pranuar

Roll Size: 3″ paper or plastic core;tape width: 2mm -1200mm; standard width: 1200mm or 1020mm,standard length:50M or 100M

Madhësia OEM: Gjatësia, trashësia ose kombinimet speciale mund të sigurohen sipas kërkesës së klientit. Produktet mund të furnizohen në listë, shirit, fletë ose forma për kërkesën e klientit. Vetëm ju siguroni vizatimin CAD, ne mund të prerë çdo madhësi për ju.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

Nëse shiriti ngjitës i filmit ngjitës të nxehtësisë me shumicë Nitto 903UL PTFE gdhendur shirit të pastër përçueshëm Skived për kërkesat tuaja, ju lutem mos ngurroni të blini produkte cilësore të prodhuara në Kinë me prodhuesit dhe furnizuesit tanë profesionistë në Kinë. Ne jemi të pajisur me një fabrikë produktive në shërbimin tuaj.

Nitto 903UL PTFE heat seal adhesive film tape Applications

 

 • For heat-resistant masking.
 • For heat-sealing.
 • For heat-resistant electrical insulation.
Item Unit No.973UL-S No.973UL Test Method
Thickness mm 0.13 0.15 0.18 Compatible with JIS C 2107
Tensile strength N/19mm 240 590 530
Adhesive strength 25°C N/19mm 6.8 9.0 9.7
100°C 3.2 3.9 4.7
150°C 2.2 2.6 3.0
Unwinding force N/19mm 5.9 5.9 7.5
Temperature range °C -60~200 -

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

  email Kontaktoni
  go top