+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button
thirrje me porosi +86 137 6041 5417

Shirita UV të shërueshëm për prerjen e meshës

Min Order Quantity: 1000 Square Meters
Aftësia e furnizimit: 15000 metra katrorë
Porti: Shenzhen, China
Kushtet e Pagesës: T / T, L / C, Paypal, Western Union
Koha e Dorëzimit: Rreth 10-15 ditë

Shirita UV të shërueshëm për prerjen e meshës

It Is As Polyolefin Film As Backing, Coated With UV Adhesive, Then Coated With PET Release Liner.

Detajet e Paketimit:

Export standard packing for UV Curable Dicing Tape For Wafer Cutting. (If customers have special requirements, we also can make accordingly.)

 

Shënim: Të gjitha të dhënat që përmbahen në këtë bazë të dokumentit mbi metodën e provës standarde të Kinës, ato janë vlera mesatare, ato nuk duhet të përdoren për një qëllim specifik. Të gjitha deklaratat, informacioni teknik dhe rekomandimet e përfshira bazohen në teste që ne besojmë se janë të besueshme, por ne fuqimisht rekomandojmë që klientët të bëjnë testet e tyre dhe të vendosin nëse produkti është i përshtatshëm për një qëllim të veçantë ose mënyrën e aplikimit.

Këto veti të produktit janë sugjeruese dhe të gjitha produktet mund të personalizohen ose konvertohen për t'iu përshtatur kërkesave specifike të aplikimit. Ju lutemi na kontaktoni për të diskutuar nevojat tuaja unike të aplikimit.

 

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Well Competitive Prices and High Quality Control.
Prompt Delivery.
Earth-friendly Products.
In a Variety of Design.
Small Order Acceptable.
OEM Accepted.

Roll Size: 3″ paper or plastic core;tape width: 2mm -1200mm; standard width: 1200mm, standard length: 50M.

OEM Size: Special length, thickness or combinations can be supplied per customer’s request. Products can be supplied in roll, tape, sheets or shapes per customer’s request. Only you provide the CAD drawing, we can die cut any size for you.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri në 80 ºF (16 ºC në 27ºC) dhe 40 deri në 60% RH në kartonin origjinal.

  • Suitable for made from silicon wafer cutting process protection.
  • Suitable for ITO glass, COVER LENS glass COVER chemical intensification of the acid etching process.
  • Other need stick tightly high protection, later need easy tear off process protection.
Item Value Remark
Total Thickness (μm) 170 /
Width 1200mm Customized
Length 100 /
Base Film (μm) Polyolefin / 150 Material / Thickness
Color Clear /
Adhesive layer (μm) UV Acrylic/20 Material / Thickness
Adhesion (g/25mm) Before UV 2000±100 Conforms to JIS Z 0237(1)
After UV(3) 25±5 -
PET Release Line (μm) 36 Thickness
JIS Z0237: Peeling speed=300mm/min, Peeling angle=180 deg.
UV Irradiation Conductions: UV ray intensity: 230mW/cm²
UV ray dosage: 190mJ/cm²
Wave length of ultraviolet should be around 365nm. If light source is led, the recommended lighting time is around 20 second.

D SRGO EMAIL N TO SH.B.A.

    email Kontaktoni
    go top