+86 137 6041 5417 sales@szxinst.com
search button

xst-uv1680 film PO Wafer Shirita me pllaka UV

xinst13 maj 2020

Wafer UV Dicing Tape Specifications:

 Wafer UV Dicing Tape is an ultra-strong adhesion UV tape, specially designed for deep-cutting process of LED modules, QFN chips, camera modules, etc. It sustains a strong adhesion during dicing and can turn to very low adhesion after UV exposure, then easily peeled off.

Product Code Xinst-p110
Name Shirit dekodues UV
Total Thickness(mm) 0.06
Base Film Thickness(mm) 0.05
Base Film PET
Liner PET-25
Adhesive Acrylic Adhesive
Peel force
(Before UV)
800gf/25mm
Peel force
(After UV)
10gf/25mm
Rezistenca në tërheqje
(N / 10 mm)
MD: 19N / 10mm TD: 21N / 10mm
Zgjatja
(%)
MD: 140% TD: 120%
 Rezistenca në sipërfaqe 10 ^ 9-11
xst-uv1680 PO film Wafer UV Dicing Tape
xst-uv1680 film PO kasetë UV

 

Karakteristikat e shiritit UV Dicing:
• Filmi PO / PET ishte i veshur i vetëm me ngjitës të veçantë i cili ka ngjitje të lartë. Me këtë shirit, meshë ose gotë nuk do të binin ose fluturojnë gjatë bluarjes dhe copëzimit.
• Jo ndonjë mbetje në sipërfaqen e meshës ose qelqit që është e mirë për përpunim.
• Aderim i lartë para UV. Sapo të ekspozohet drita UV, ngjitja zvogëlohet dhe mund të hiqet lehtë

 

 

Aplikime të Rekomanduara

* Kjo është për sharrëza si QFN ose BGA.

* Përdoret kryesisht për paketimin e paketave të të gjitha llojeve të meshëve IC.

 

Avantazhet tona konkurruese të fabrikës:

Çmime konkurruese dhe kontroll i lartë i cilësisë

Dorëzimi i shpejtë

Produkte miqësore me tokën

Në një larmi modeli

Renditja e Vogël e pranueshme

OEM pranuar

Madhësia e rrotullës: 3 ″ letër ose bërthamë plastike; gjerësia e shiritit: 2 mm -1200 mm; gjerësia standarde: 1200 mm, gjatësia standarde: 50 milion

Madhësia OEM : Gjatësia, trashësia ose kombinimet speciale mund të sigurohen sipas kërkesës së klientit. Produktet mund të furnizohen në listë, shirit, fletë ose forma për kërkesën e klientit. Vetëm ju siguroni vizatimin CAD, ne mund të prerë çdo madhësi për ju.

Afati i ruajtjes: Për të arritur performancën më të mirë, përdorni këtë produkt brenda 12 muajve nga data e dorëzimit dhe ruani në kushte normale prej 60 ºC deri 80 ºF (16 ºC deri 27ºC) dhe 40 deri 60% RH në kartonin origjinal

Nëse jeni të interesuar për produktet tona, ju lutemi pajtohuni në postën tonë
email Kontaktoni
go top